ΚΛΙΝΙΚΕΣ - ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ

Κλινικές Τμήματος Ιατρικής

Α/ΑΌνομα Διευθυντής Τομέας
1 Αγγειοχειρουργική Κλινική Γιαννούκας Αθανάσιος Χειρουργικής
2 Αιματολογική Κλινική Βασιλόπουλος Γεώργιος Παθολογίας
3 Αναισθησιολογική Κλινική Αρναούτογλου Ελένη Χειρουργικής
4 Γαστρεντερολογική Κλινική Ποταμιάνος Σπυρίδων Παθολογίας
5 Δερματολογική Κλινική Ρουσσάκη-Σούλτσε Αγγελική-Βικτωρία Παθολογίας
6 Ενδοκρινολογίας και μεταβολικών νόσων Κλινική Μπαργιώτα Αλεξάνδρα Παθολογίας
7 Εντατικής Θεραπείας Κλινική Ζακυνθινός Επαμεινώνδας Παθολογίας
8 Θωρακοχειρουργική Κλινική Τσιλιμίγκας Νικόλαος Χειρουργικής
9 Καρδιολογική Κλινική Τρυποσκιάδης Φίλιππος Παθολογίας
10 Μαιευτική και Γυναικολογική Κλινική Δαπόντε Αλέξανδρος Μητέρας-Παιδιού
11 Νεογνολογική Κλινική Συρογιαννόπουλος Γεώργιος Μητέρας-Παιδιού
12 Νευρολογική Κλινική Δαρδιώτης Ευθύμιος Νευρολογίας & Αισθητηρίων Οργάνων
13 Νευροχειρουργική Κλινική Φουντάς Κωνσταντίνος Νευρολογίας & Αισθητηρίων Οργάνων
14 Νεφρολογική Κλινική Στεφανίδης Ιωάννης Παθολογίας
15 Ογκολογική Κλινική Κωτσάκης Αθανάσιος Παθολογίας
16 Ορθοπαιδική Κλινική Μαλίζος Κων/νος Χειρουργικής
17 Ουρολογική Κλινική Τζώρτζης Βασίλειος Χειρουργικής
18 Οφθαλμολογική Κλινική Τσιρώνη Ευαγγελία Νευρολογίας & Αισθητηρίων Οργάνων
19 Παθολογική Κλινική Νταλέκος Γεώργιος Παθολογίας
20 Παιδιατρική Κλινική Συρογιαννόπουλος Γεώργιος Μητέρας-Παιδιού
21 Πνευμονολογική Κλινική Γουργουλιάνης Κων/νος Παθολογίας
22 Κλινική Ρευματολογίας και Κλινικής Ανοσολογίας Μπόγδανος Δημήτριος Παθολογίας
23 Χειρουργική Κλινική Τζοβάρας Γεώργιος Χειρουργικής
24 Ψυχιατρική Κλινική Μπονώτης Κωνσταντίνος Νευρολογίας & Αισθητηρίων Οργάνων
25 Ωτορινολαρυγγολογία Κλινική Μπιζάκης Ιωάννης Νευρολογίας & Αισθητηρίων Οργάνων

Εργαστήρια Τμήματος Ιατρικής

Α/ΑΌνομα Διευθυντής Τομέας
1 Εργαστήριο Αιμοδοσίας–Αιματολογίας Κυριάκου Δέσποινα Κλινικοεργαστηριακός
2 Εργαστήριο Ακτινοδιαγνωστικής Φεζουλίδης Ιωάννης Κλινικοεργαστηριακός
3 Εργαστήριο Ακτινοθεραπείας Τόλια Μαρία Κλινικοεργαστηριακός
4 Εργαστήριο Ανατομικής Βάσιου Αικατερίνη Μορφολογίας
5 Εργαστήριο Ανοσολογίας–Ιστοσυμβατότητας Γερμενής Αναστάσιος Κλινικοεργαστηριακός
6 Εργαστήριο Βιολογίας Βαμβακόπουλος Νικόλαος Βασικών Επιστημών
7 Εργαστήριο Βιομαθηματικών Ζιντζαράς Ηλίας Κλινικοεργαστηριακός
8 Εργαστήριο Βιοχημείας Σίμος Γεώργιος Βασικών Επιστημών
9 Εργαστήριο Ιατρικής Πληροφορικής Κάππας Κων/νος Βασικών Επιστημών
10 Εργαστήριο Ιατρικής Φυσικής Κάππας Κων/νος Βασικών Επιστημών
11 Εργαστήριο Ιστολογίας – Εμβρυολογίας Κουκούλης Γεώργιος Μορφολογίας
12 Εργαστήριο Κλινικής Φαρμακολογίας Σακελλαρίδης Νικόλαος Κλινικοεργαστηριακός
13 Εργαστήριο Κλινικής Χημείας Πετεινάκη Ευθυμία Κλινικοεργαστηριακός
14 Εργαστήριο Κυτταρογενετικής & Μορ. Γενετικής Τσέζου Ασπασία Κλινικοεργαστηριακός
15 Εργαστήριο Μικροβιολογίας Πετεινάκη Ευθυμία Κλινικοεργαστηριακός
16 Εργαστήριο Παθολογικής Ανατομικής Κουκούλης Γεώργιος Μορφολογίας
17 Εργαστήριο Πυρηνικής Ιατρικής Γεωργούλιας Παναγιώτης Κλινικοεργαστηριακός
18 Εργαστήριο Υγιεινής και Επιδημιολογίας Χατζηχριστοδούλου Χρήστος Κλινικοεργαστηριακός
19 Εργαστήριο Φαρμακολογίας Σακελλαρίδης Νικόλαος Βασικών Επιστημών
20 Εργαστήριο Φυσιολογίας Χατζόγλου Χρυσή Βασικών Επιστημών