-->

ΜΕΛΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ

ΜΕΛΗ ΔΕΠ [Θητεία από 01.12.2019 έως 30.11.2020]

Α/ΑΟνοματεπώνυμο Βαθμίδα Γνωστικό ΑντικείμενοΤομέας
1 Αλεξόπουλος Εμμανουήλ Επίκουρος Καθηγητής Παιδιατρικής - Παιδοπνευμονολογίας Μητέρας-Παιδιού
2 Ανδρούδη Σοφία Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Οφθαλμολογίας Νευρολογίας & Αισθητηρίων Οργάνων
3 Αρναούτογλου Ελένη Καθηγήτρια Αναισθησιολογίας Χειρουργικής
4 Βλυχού Μαριάννα Καθηγήτρια Ακτινοδιαγνωστικής Κλινικοεργαστηριακός
5 Γιαννούκας Αθανάσιος Καθηγητής Αγγειοχειρουργικής Χειρουργικής
6 Γουργουλιάνης Κων/νος Καθηγητής Πνευμονολογίας Παθολογίας
7 Γριβέα Ιωάννα Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Παιδιατρική και Νεογνολογία Μητέρας-Παιδιού
8 Ζακυνθινός Επαμεινώνδας Καθηγητής Εντατικής Θεραπείας Παθολογίας
9 Ζαχαρούλης Δημήτριος Καθηγητής Γενικής Χειρουργικής Χειρουργικής
10 Καρατζάς Αναστάσιος Επίκουρος Καθηγητής - Μόνιμος Ουρολογίας Χειρουργικής
11 Καψωριτάκης Ανδρέας Καθηγητής Παθολογίας-Γαστρεντερολογίας Παθολογίας
12 Κουκούλης Γεώργιος Καθηγητής Παθολογικής Ανατομικής Μορφολογίας
13 Κυριάκου Δέσποινα Καθηγήτρια Ιατρικής των Μεταγγίσεων Κλινικοεργαστηριακός
14 Κωτσάκης Αθανάσιος Αναπληρωτής Καθηγητής Παθολογία-Ογκολογία Παθολογίας
15 Λιάκος Παναγιώτης Αναπληρωτής Καθηγητής Ιατρικής Βιοχημείας Βασικών Επιστημών
16 Μαλίζος Κων/νος Καθηγητής Ορθοπαιδικής Χειρουργικής
17 Μπιζάκης Ιωάννης Καθηγητής Ωτορινολαρυγγολογίας Νευρολογίας & Αισθητηρίων Οργάνων
18 Μπόγδανος Δημήτριος Αναπληρωτής Καθηγητής Παθολογίας και Αυτοάνοσων Νοσημάτων Παθολογίας
19 Μπονώτης Κωνσταντίνος Επίκουρος Καθηγητής - Μόνιμος Ψυχιατρικής Νευρολογίας & Αισθητηρίων Οργάνων
20 Νταϊλιάνα Ζωή Καθηγήτρια Ορθοπαιδικής Χειρουργικής
21 Ντάιος Γεώργιος Επίκουρος Καθηγητής - Μόνιμος Παθολογίας Παθολογίας
22 Νταφόπουλος Κων/νος Καθηγητής Μαιευτικής-Γυναικολογίας Μητέρας-Παιδιού
23 Πανταζόπουλος Ιωάννης Επίκουρος Καθηγητής Επείγουσα Ιατρική Παθολογίας
24 Παπαγιαννίτσης Κωνσταντίνος Επίκουρος Καθηγητής Ιατρικής Μικροβιολογίας Κλινικοεργαστηριακός
25 Σακελλαρίδης Νικόλαος Καθηγητής Φαρμακολογίας Βασικών Επιστημών
26 Σγάντζος Μάρκος Αναπληρωτής Καθηγητής Ανατομίας - Ιστορίας της Ιατρικής Μορφολογίας
27 Σίμος Γεώργιος Καθηγητής Βιοχημείας Βασικών Επιστημών
28 Σπελέτας Ματθαίος Καθηγητής Ιατρικής Ανοσολογίας Κλινικοεργαστηριακός
29 Σπηλιόπουλος Κυριάκος Επίκουρος Καθηγητής Καρδιοαγγειοθωρακοχειρουργική Χειρουργικής
30 Στεφανίδης Ιωάννης Καθηγητής Παθολογίας-Νεφρολογίας Παθολογίας
31 Συρογιαννόπουλος Γεώργιος Καθηγητής Παιδιατρικής Μητέρας-Παιδιού
32 Σωτηρίου Σωτήρης Επίκουρος Καθηγητής - Μόνιμος Εμβρυολογία Μορφολογίας
33 Τεπετές Κων/νος Καθηγητής Γενικής Χειρουργικής Χειρουργικής
34 Τραχανά Βαρβάρα Επίκουρος Καθηγήτρια - Μόνιμη Κυτταρική Βιολογία Βασικών Επιστημών
35 Τσέζου Ασπασία Καθηγήτρια Ιατρικής Γενετικής Βασικών Επιστημών
36 Τσούγκος Χρυσοβαλάντης – Ιωάννης Αναπληρωτής Καθηγητής Ιατρική Φυσική Βασικών Επιστημών
37 Φουντάς Κωνσταντίνος Καθηγητής Νευροχειρουργικής Νευρολογίας & Αισθητηρίων Οργάνων
38 Χατζηευθυμίου Αποστολία Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Ιατρικής Φυσιολογίας Βασικών Επιστημών
39 Χατζηχριστοδούλου Χρήστος Καθηγητής Υγιεινής και Επιδημιολογίας Κλινικοεργαστηριακός

Υπόλοιπα Μέλη [Θητεία από 01.12.2019 έως 30.11.2020]

Α/ΑΟνοματεπώνυμο Ειδικότητα Μέλος (Τακτικό/Αναπληρ.)
1 Θωμάς Κυλινδρής ΕΔΙΠ Τακτικό
2 Μπέγας Ηλίας ΕΤΕΠ Τακτικό
3 Καρπέτας Γεώργιος ΕΔΙΠ Αναπληρωματικό
4 Μακαντάσης Ιωάννης ΕΤΕΠ Αναπληρωματικό
5 Δεν έχουν υποδειχθεί εκπρόσωποι Προπτυχιακών, Μεταπτυχιακών φοιτητών και υποψηφίων διδακτόρων αν και ζητήθηκαν με το υπ’ αριθμ. πρωτ. 4839/26.08.2019 έγγραφο από τη Γραμματεία. Προπτυχιακοι, Μεταπτυχιακοί και Διδάκτορες Αναπληρωματικό