ΜΕΛΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ

ΜΕΛΗ ΔΕΠ [Θητεία από 01.12.2018 έως 30.11.2019]

Α/ΑΟνοματεπώνυμο Βαθμίδα Γνωστικό ΑντικείμενοΤομέας
1 Αηδονίδης Ισαάκ Αναπληρωτής Καθηγητής Ιατρικής Φυσιολογίας Βασικών Επιστημών
2 Βάσιου Αικατερίνη Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Ανατομίας Μορφολογίας
3 Γατσέλης Νικόλαος Επίκουρος Καθηγητής - Μόνιμος Παθολογίας Παθολογίας
4 Γιαννούκας Αθανάσιος Καθηγητής Αγγειοχειρουργικής Χειρουργικής
5 Γκράβας Σταύρος Καθηγητής Ουρολογίας Χειρουργικής
6 Γουργουλιάνης Κων/νος Καθηγητής Πνευμονολογίας Παθολογίας
7 Δανιήλ Ζωή Καθηγήτρια Πνευμονολογίας Παθολογίας
8 Δαπόντε Αλέξανδρος Καθηγητής Μαιευτικής-Γυναικολογίας Μητέρας-Παιδιού
9 Ελευθεριάδης Θεόδωρος Αναπληρωτής Καθηγητής Νεφρολογία Παθολογίας
10 Ζακυνθινός Επαμεινώνδας Καθηγητής Εντατικής Θεραπείας Παθολογίας
11 Καραχάλιος Θεόφιλος Καθηγητής Ορθοπαιδικής Χειρουργικής
12 Καψαλάκη Ευτυχία Καθηγήτρια Ακτινοδιαγνωστικής Κλινικοεργαστηριακός
13 Κουκούλης Γεώργιος Καθηγητής Παθολογικής Ανατομικής Μορφολογίας
14 Κυριάκου Δέσποινα Καθηγήτρια Ιατρικής των Μεταγγίσεων Κλινικοεργαστηριακός
15 Κωτσάκης Αθανάσιος Αναπληρωτής Καθηγητής Παθολογία-Ογκολογία Παθολογίας
16 Λιάκος Παναγιώτης Αναπληρωτής Καθηγητής Ιατρικής Βιοχημείας Βασικών Επιστημών
17 Μαλίζος Κων/νος Καθηγητής Ορθοπαιδικής Χειρουργικής
18 Μπιζάκης Ιωάννης Καθηγητής Ωτορινολαρυγγολογίας Νευρολογίας & Αισθητηρίων Οργάνων
19 Μπόγδανος Δημήτριος Αναπληρωτής Καθηγητής Παθολογίας και Αυτοάνοσων Νοσημάτων Παθολογίας
20 Μυλωνής Ηλίας Επίκουρος Καθηγητής - Μόνιμος Βιοχημείας Βασικών Επιστημών
21 Ξηρομερήσιου Γεωργία Επίκουρος Καθηγήτρια Νευρολογία Νευρολογίας & Αισθητηρίων Οργάνων
22 Ρούντας Χρήστος Επίκουρος Καθηγητής - Μόνιμος Ακτινολογίας Κλινικοεργαστηριακός
23 Σακελλαρίδης Νικόλαος Καθηγητής Φαρμακολογίας Βασικών Επιστημών
24 Σαλούστρος Εμμανουήλ Επίκουρος Καθηγητής Ογκολογίας Παθολογίας
25 Σαμαρά Μαρία Επίκουρος Καθηγήτρια - Μόνιμη Παθολογική Ανατομική με έμφαση στη Μοριακή Ιστοπαθολογία Μορφολογίας
26 Σίμος Γεώργιος Καθηγητής Βιοχημείας Βασικών Επιστημών
27 Σκεντέρης Νικόλαος Αναπληρωτής Καθηγητής Παιδιατρική-Κοινωνική και Αναπτυξιακή Παιδιατρική Μητέρας-Παιδιού
28 Σκουλαρίγκης Ιωάννης Καθηγητής Καρδιολογίας Παθολογίας
29 Σπελέτας Ματθαίος Καθηγητής Ιατρικής Ανοσολογίας Κλινικοεργαστηριακός
30 Συρογιαννόπουλος Γεώργιος Καθηγητής Παιδιατρικής Μητέρας-Παιδιού
31 Τζοβάρας Γεώργιος Καθηγητής Χειρουργικής Χειρουργικής
32 Τσέζου Ασπασία Καθηγήτρια Ιατρικής Γενετικής Βασικών Επιστημών
33 Τσιλιμίγκας Νικόλαος Καθηγητής Χειρουργικής Θώρακα- Καρδιά-Αγγεία Χειρουργικής
34 Τσιρώνη-Μαλίζου Ευαγγελή Καθηγήτρια Οφθαλμολογίας-Νευροοφθαλμολογίας Νευρολογίας & Αισθητηρίων Οργάνων
35 Τσούγκος Χρυσοβαλάντης – Ιωάννης Αναπληρωτής Καθηγητής Ιατρική Φυσική Βασικών Επιστημών
36 Φεζουλίδης Ιωάννης Ομότιμος Καθηγητής Διαγνωστικής Ακτινολογίας Κλινικοεργαστηριακός
37 Φουντάς Κωνσταντίνος Καθηγητής Νευροχειρουργικής Νευρολογίας & Αισθητηρίων Οργάνων
38 Χαλκιάς Αθανάσιος Επίκουρος Καθηγητής Αναισθησιολογίας Χειρουργικής
39 Χατζηχριστοδούλου Χρήστος Καθηγητής Υγιεινής και Επιδημιολογίας Κλινικοεργαστηριακός

Υπόλοιπα Μέλη [Θητεία από 01.12.2018 έως 30.11.2019]

Α/ΑΟνοματεπώνυμο Ειδικότητα Μέλος (Τακτικό/Αναπληρ.)
1 Μπαλής Χαράλαμπος ΕΔΙΠ Τακτικό
2 Μπέγας Ηλίας ΕΤΕΠ Τακτικό
7 Βασιλάκη Αμαλία Προπτυχιακοί Φοιτητές Τακτικό
5 Βενέτη Παρασκευή Προπτυχιακοί Φοιτητές Τακτικό
3 Βουτυρίτσας Σεραφείμ Προπτυχιακοί Φοιτητές Τακτικό
4 Κολτσίδα Αγγελική Προπτυχιακοί Φοιτητές Τακτικό
6 Τσαμπάρης Παύλος Προπτυχιακοί Φοιτητές Τακτικό
8 Θωμάς Κυλινδρής ΕΔΙΠ Αναπληρωματικό
9 Μακαντάσης Ιωάννης ΕΤΕΠ Αναπληρωματικό
10 Οι Μεταπτυχιακοί Φοιτητές και οι Διδάκτορες έχουν κληθεί να υποδείξουν εκπρόσωπο (αρ. πρωτ. 4481/30.08.2018) Μεταπτυχιακοί και Διδάκτορες Αναπληρωματικό