-->

ΜΕΛΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ

ΜΕΛΗ ΔΕΠ [Θητεία από 01.09.2023 έως 31.08.2024]

Α/ΑΟνοματεπώνυμο Βαθμίδα Γνωστικό ΑντικείμενοΤομέας
1 Ανδρούδη Σοφία Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Οφθαλμολογίας Νευρολογίας και Αισθητηρίων Οργάνων
2 Ανυφαντής Γεώργιος Αναπληρωτής Καθηγητής Εμβρυολογία Μορφολογίας
3 Αρναούτογλου Ελένη Καθηγήτρια Αναισθησιολογίας Χειρουργικής
4 Βασιλόπουλος Γεώργιος Καθηγητής Παθολογίας-Αιματολογίας Παθολογίας
5 Βάσιου Αικατερίνη Καθηγήτρια Ανατομίας Μορφολογίας
6 Γεωργούλιας Παναγιώτης Καθηγητής Πυρηνικής Ιατρικής Κλινικοεργαστηριακός
7 Γιαννούκας Αθανάσιος Καθηγητής Αγγειοχειρουργικής Χειρουργικής
8 Γριβέα Ιωάννα Καθηγήτρια Παιδιατρική και Νεογνολογία Μητέρας-Παιδιού
9 Δαπόντε Αλέξανδρος Καθηγητής Μαιευτικής-Γυναικολογίας Μητέρας-Παιδιού
10 Ζακυνθινός Επαμεινώνδας Καθηγητής Εντατικής Θεραπείας Παθολογίας
11 Ζαρογιάννης Σωτήριος Αναπληρωτής Καθηγητής Φυσιολογία Τομέας Βασικών και Εφαρμοσμένων Βιοϊατρικών Επιστημών
12 Ζιμπής Αριστείδης Καθηγητής Ανατομία Μορφολογίας
13 Ιωάννου Μαρία Καθηγήτρια Παθολογικής Ανατομικής Μορφολογίας
14 Καραχάλιος Θεόφιλος Καθηγητής Ορθοπαιδικής Χειρουργικής
15 Κωτσάκης Αθανάσιος Καθηγητής Παθολογία-Ογκολογία Παθολογίας
16 Λιάκος Παναγιώτης Καθηγητής Ιατρικής Βιοχημείας Τομέας Βασικών και Εφαρμοσμένων Βιοϊατρικών Επιστημών
17 Μπαλογιάννης Ιωάννης Επίκουρος Καθηγητής - Μόνιμος Χειρουργικής Χειρουργικής
18 Μπαργιώτα Αλεξάνδρα Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Παθολογίας-Ενδοκρινολογίας Παθολογίας
19 Μπόγδανος Δημήτριος Καθηγητής Παθολογίας και Αυτοάνοσων Νοσημάτων Παθολογίας
20 Νταϊλιάνα Ζωή Καθηγήτρια Ορθοπαιδικής Χειρουργικής
21 Πανταζόπουλος Ιωάννης Επίκουρος Καθηγητής - Μόνιμος Επείγουσα Ιατρική Παθολογίας
22 Πετεινάκη Ευθυμία Καθηγήτρια Ιατρικής Βιοπαθολογίας - Κλινικής Μικροβιολογίας Κλινικοεργαστηριακός
23 Σακελλαρίδης Νικόλαος Καθηγητής Φαρμακολογίας Τομέας Βασικών και Εφαρμοσμένων Βιοϊατρικών Επιστημών
24 Σαμαρά Μυρτώ Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Ψυχιατρική Νευρολογίας και Αισθητηρίων Οργάνων
25 Σκουλαρίγκης Ιωάννης Καθηγητής Καρδιολογίας Παθολογίας
26 Σπελέτας Ματθαίος Καθηγητής Ιατρικής Ανοσολογίας Κλινικοεργαστηριακός
27 Τεπετές Κων/νος Καθηγητής Γενικής Χειρουργικής Χειρουργικής
28 Τσέζου Ασπασία Καθηγήτρια Ιατρικής Γενετικής Τομέας Βασικών και Εφαρμοσμένων Βιοϊατρικών Επιστημών
29 Τσούγκος Χρυσοβαλάντης – Ιωάννης Καθηγητής Ιατρική Φυσική Κλινικοεργαστηριακός
30 Χατζηιωάννου Ιωάννης Καθηγητής Ωτορινολαρυγγολογίας Νευρολογίας και Αισθητηρίων Οργάνων
31 Χατζηχριστοδούλου Χρήστος Καθηγητής Υγιεινής και Επιδημιολογίας Κλινικοεργαστηριακός
32 Χαχάμη Γεωργία Επίκουρος Καθηγήτρια Κυτταρική Βιοχημεία Τομέας Βασικών και Εφαρμοσμένων Βιοϊατρικών Επιστημών

Υπόλοιπα Μέλη [Θητεία από 01.09.2023 έως 31.08.2024]

Α/ΑΟνοματεπώνυμο Ειδικότητα Μέλος (Τακτικό/Αναπληρ.)
1 Κυλινδρής Θωμάς ΕΔΙΠ Τακτικό
2 Σεϊτανίδης Γεώργιος ΕΤΕΠ Τακτικό
3 Γώγου Ευδοξία ΕΔΙΠ Αναπληρωματικό
4 Δεν έχουν υποδειχθεί εκπρόσωποι των Μεταπτυχιακών φοιτητών και υποψηφίων διδακτόρων αν και ζητήθηκαν με την υπ’ αριθμ. πρωτ. 2331/26.04.2023 Προκήρυξη του Προέδρου του Τμήματος. Μεταπτυχιακοί και Διδάκτορες Αναπληρωματικό
5 Δεν έχουν υποδειχθεί εκπρόσωποι των Προπτυχιακών φοιτητών και υποψηφίων διδακτόρων αν και ζητήθηκαν με την υπ’ αριθμ. πρωτ. 2331/26.04.2023 Προκήρυξη του Προέδρου του Τμήματος. Προπτυχιακοί Φοιτητές Αναπληρωματικό